The North Face ve Patagonia Facebook reklamlarını boykot ediyor

Dış mekan markaları North Face, Patagonia ve Rei reklamlarını Facebook platformlarından çekti.
Kar İçin Nefreti Durdur kampanyası, markaları Temmuz ayı boyunca boykot yapmaya katılmaya çağırıyor.
Kuzey Yüzü, "ırkçı, şiddetli veya nefret dolu içerik ve yanlış bilginin platformda dolaşmasını durdurmak için daha katı politikalar uygulanana kadar" reklamları durdurduğunu söyledi.
Facebook, "eşitlik ve ırksal adaleti ilerletmeyi" taahhüt ettiğini söyledi.
Pazar günü yayınlanan uzun bir yazıda, "Politikalarımızı nasıl uyguladığımıza karar verirken politikalarımızı gözden geçirmek, çeşitliliği ve şeffaflığı sağlamak ve platformumuzda ırksal adalet ve seçmen katılımını ilerletmek için adımlar atıyoruz" dedi.

Patagonia, "en azından Temmuz sonuna kadar" boykota katılacağını söyledi.The North Face'in sahibi VF Corp sözcüsü, CNN'ye portföyündeki diğer markaları boykot eklemeyi düşündüğünü söyledi - ayrıca Timberland ve Vans'ın da sahibi.
Facebook, CEO'su Mark Zuckerberg'in ABD Başkanı Donald Trump tarafından tartışmalı bir görevi kaldırmama kararı konusunda kendi personeli de dahil olmak üzere ağır eleştirilerle karşılaştı .
Aynı mesaj, "şiddeti yücelttiği" gerekçesiyle bir uyarı etiketinin arkasına gizlendiği Twitter'da da paylaşıldı .
Enders Analysis'in teknoloji müdürü Joseph Evans, Facebook'un hem ABD hükümetinin daha fazla düzenlemesinden kaçınmaya hem de reklam gelirini korumaya çalıştığını söyledi.
"Facebook, büyük şirketlerin bir boykotu diğer herhangi bir medya kuruluşundan daha iyi havalandırabilir, çünkü gelirinin büyük kısmı siyasi talepte bulunmak için bir araya gelmesi muhtemel olmayan küçük reklamverenlerden geliyor."
"Ancak şu anda, bu küçük reklamverenlerin çoğu, Covid-19'un nakit akışını kurutması nedeniyle baskı altında. Mükemmel bir fırtına görüyor olabiliriz.
"Görmeyi umduğum şey Facebook'un ipte yürümeye çalışması: mevcut yönergelerini biraz daha katı bir şekilde yorumlamak, nefret söylemini azaltma tarafında daha fazla hata yapmak, ancak cezalandırıcı düzenlemeleri kışkırtabilecek ya da alabilecek açık politika değişiklikleri yolunda çok fazla Mark Zuckerberg başka bir Senato Komitesinin önüne geçti. "

Post a Comment

0 Comments